Dyrektor

lek.med. Sławomir M. Wysocki

doświadczony menedżer w ochronie zdrowia, czynny specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej

 
Kontakt:
tel.    538 437 936,   +48 62 761 25 02
fax:   + 48 761 25 08
e-mail: dyrektor@szpital.wolica.pl
 
 • absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi (1987r.)
 • specjalizacje:
       - I.  stopnia - chirurgia ogólna (1991r.)
       - II. stopnia - chiirurgia ogólna (1997r.)
 • absolwent I. i II. etapu szkolenia w zakresie implantacji stymulatorów serca w Klinice Kardiochirurgii Instytutu Kardiologii Akademii Medycznej w Łodzi (1991r.)
 • jeden z prekursorów wszczepiania stymulatorów serca w kaliskim okręgu
 
​Od stycznia1999r. dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy. Wcześniej, w roku 1998, dyrektor Wydziału Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego w Kaliszu.
Czynny chirurg ogólny, od 1987r. związany z Wojewódzkim Zespolonym Szpitalem im. L.Perzyny w Kaliszu (do 1997r. - na etacie, od 1999r. współpraca)
 
Udział w licznych kursach i konferencjach szkoleniowych w zakresie ochrony zdrowia, m.in.:
 • Nowoczesna diagnostyka raka płuc (2015r.)
 • Praktyczne sposoby pozyskiwania środków finansowych Unii Europejskiej przez zakłady opieki zdrowotnej (2005r.)
 • Warsztatay aktualizujące dla menedżerów ochrony zdrowia (2002r.)
 • Internet w medycynie (2000r.)
 • Sposoby pozyskania dodatkowych środków finansowych z funduszy celowych (1999r.)
 • Zmiany systemowe w ochronie zdrowia - zasady wdrażania (1998r.)
 • Reforma i zarządzanie w ochronie zdrowia (1998r.)
 
Szanowni Pacjenci,

miło mi, w imieniu własnym i pracowników, powitać Państwa na stronie Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy k.Kalisza, i zaprosić do zapoznania się oraz skorzystania z naszej oferty diagnozowania i leczenia chorób układu oddechowego, w tym nowotworów złośliwych oskrzeli i płuc.

Szpital w Wolicy jest ośrodkiem medycznym o ponad 60-letniej tradycji i ugruntowanej pozycji na terenie Południowej Wielkopolski. Prowadzimy chorych od badań diagnostycznych, poprzez leczenie, po rehabilitację pulmonologiczną i dbamy o utrzymanie ich dobrego stanu zdrowia w trakcie wizyt kontrolnych w Wojewódzkiej Przychodni Chorób Płuc i Gruźlicy w Kaliszu, należącej do naszego Zespołu ZOZ.

Rocznie, w Szpitalu w Wolicy, leczymy ponad 4,5 tys. chorych, a także udzielamy około 10 tys. porad i konsultacji specjalistycznych w kaliskiej Przychodni.

Uzupełnieniem stacjonarnej diagnostyki są profilaktyczne badania płuc (zdjęcia RTG i spirometria) przeprowadzane na terenie całej Polski w Ambulansie RTG (jednym z dwóch w całym kraju), wyposażonym w nowoczesną aparaturę cyfrową. W wyniku tych badań, u ok. 13% osób diagnozujemy poważne choroby układu oddechowego z nowotworami złośliwymi łącznie.

Położenie Szpitala w lesie, gdzie dodatkowo zbudowaliśmy dla pacjentów ścieżkę zdrowia, oraz mikroklimat Wolicy, zbliżony do warunków klimatycznych w Rabce powodują, że pacjenci czują się u nas jak w ośrodku sanatoryjnym. Ponad 95% pacjentów wysoko ocenia naszą opiekę medyczną. Bardzo im za to dziękujemy.

                                                                                                                           lek. Sławomir Wysocki
                                                                                                                            Dyrektor Zespołu ZOZ

RODO klauzula informacyjna
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.