Szybkie testy antygenowe można wykonać w Szpitalu w Wolicy

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Zespolony Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy wykonuje testy antygenowe amerykańskiej firmy ABBOTT

Szybki test antygenowy wykonany może zostać w ciągu 15 min, a co najważniejsze w diagnozie zakażenia SARS COV-2 spełnia wytyczne WHO z 11 września 2020r. Test jest rekomendowany dla agend Narodów Zjednoczonych i krajów będących członkiem WHO. Pozytywny wynik jest akceptowany również przez Sanepid.

Test o nazwie  Panbio™ COVID-19 Ag Rapid Test Device  jest potężnym  narzędziem do kontroli pandemii COVID-19.

Może być używany jako alternatywa dla testów genetycznych PCR (wykonywanych z próbki śluzu pobieranego z nosogardzieli), aby przyspieszyć diagnostykę i obniżyć ogromne  koszty pracy generowane przez używanie testów RT-PCR na masową skalę.

Test antygenowy daje wynik w ciągu kilkunastu minut. W rezultacie może być używany do badań przesiewowych np. w niektórych miejscach pracy lub w innych przypadkach, w których ważne jest, aby szybko dowiedzieć się, czy ktoś jest obecnie zarażony koronawirusem.

Co trzeba zrobić aby skorzystać z testu?

Wymazy pobierane są w punkcie pobrań przy szpitalu w Wolicy godzinach 8.00-9.00

Żeby wykonać test należy się zarejestrować dzień wcześniej pod nr tel. 538 436 795.

Koszt testu to 130 zł, można go również wykonać na NFZ biorąc skierowanie od lekarza rodzinnego na wykonanie testu antygenowego.

Dwa dni przed pobraniem testu należy wpłacić 130 zł na konto Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego Szpitala Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy na Nr konta 80 1560 0013 2014 7512 5556 0001 w tytule wykonanie testu imię i nazwisko testowanego pacjenta

Służymy pomocą przedsiębiorcom, urzędom, uczelniom  i wszelkim instytucjom w zorganizowaniu stałego monitoringu pracowników, bez konieczności ponoszenia ogromnych kosztów.

O producencie:

Amerykański koncern medyczny Abbott  o jedna z największych firm na światowym rynku diagnostycznym. Istnieje od 130 lat, zatrudnia ponad 100 tys. pracowników, działa w 160 krajach – w tym w Polsce, gdzie ma własną spółkę.

 

RODO klauzula informacyjna
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.