Pacjenci szpitala w Wolicy złożyli skargę na Postanowienie Komisarza Wyborczego w Kaliszu

Komunikat Państwowej Komisji Wyborczej, który otrzymaliśmy w szpitalu w Wolicy w dniu 9 lipca, po naszej interwencji telefonicznej. W szpitalu nie zostanie utworzony odrębny obwód głosowania dla pacjentów szpitala, których w tej chwili jest 39.

 
Obwód został zlikwidowany przed pierwszą turą wyborów prezydenckich, bo szpital był jednoimiennym.
Jednak przed drugą turą wyborów Prezydenckich obwód nie został przywrócony. Pacjenci szpitala podpisali skargę, bo chcą głosować i wziąć udział w wyborach i nie chcą być pozbawiani prawa głosu tylko dlatego, że muszą w tym czasie leczyć się w szpitalu.
W tej sprawie dyrekcja szpitala interweniowała u Komisarza Wyborczego.
 
Skarga na postanowienie Komisarza została podpisana przez pacjentów przebywających w szpitalu w Wolicy w dniu 9 lipca i przesłana do Komisarza Wyborczego w Kaliszu.
 
Na dzień 9 lipca pacjentów w szpitalu w Wolicy jest  39.
 
O 1 lipca zgodnie z decyzją Wojewody Wielkopolskiego Szpital w Wolicy prowadzi działalność statutową- leczy pacjentów z chorobami pulmonologicznymi.
 
22 czerwca szpital opuścili ostatni pacjenci chorzy na koronawirusa, od tamtej chwili trwało wygaszanie szpitala, dezynfekcja i remonty, by szpital mógł ponownie rozpocząć działalność związaną z leczeniem pacjentów pulmonologiczych.
 
 

 

 

 

RODO klauzula informacyjna
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.