Informacja o konkursie Wielkopolski Lekarz z Sercem im. Kazimierza Hołogi

Poznań 20 lutego 2017 r.

 

CZŁONEK ZARZĄDU
WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO
Leszek Wojtasiak

                       

     Szanowni Państwo.

Z przyjemnością informuję o zainicjowaniu wspólnego projektu Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolskiej Izby Lekarskiej i ustanowieniu Konkursu Wielkopolski Lekarz z Sercem im. Kazimierza Hołogi, promującego działalność charytatywną i społeczną lekarzy z naszego regionu.

Celem tej inicjatywy jest uhonorowanie osób, które poprzez swoją postawę życiową oraz działalność pozazawodową niosą pomoc ludziom chorym i potrzebującym pomocy w kraju i za granicą. Stanowią wzór, inspirują do działania, promują wartości etyczne oraz prezentują postawę godną naśladowania. Prosimy Państwa o zgłaszanie potencjalnych kandydatów zasługujących na wyróżnienie.

Patronem konkursu jest Kazimierz Hołoga, wywodzący się z Wielkopolski niezwykły lekarz z powołania, społecznik i filantrop, który w drugiej połowie XX wieku realizował i wcielał w życie ideały lekarza, bez reszty oddanego pacjentom.

Uprzejmie proszę o zarezerwowanie sobie terminu 11 kwietnia 2017 roku, godz. 18:00, celem wzięcia udziału w Gali Finału Konkursu, która odbędzie się w Teatrze Wielkim w Poznaniu.

Korzystając z okazji już teraz serdecznie zapraszam i liczę na Państwa udział w tym wydarzeniu.

Z wyrazami szacunku

Leszek Wojtasiak

 

 

 

Zarząd Województwa Wielkopolskiego uchwałą nr 3222/2017 z dnia 10 lutego 2017 roku, ustanowił Konkurs Wielkopolski Lekarz z Sercem im. dr. Kazimierza Hołogi, będący wspólnym projektem Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolskiej Izby Lekarskiej, promujący działalność charytatywną i społeczną lekarzy z naszego regionu.

Celem inicjatywy jest uhonorowanie osób, które poprzez swoją postawę życiową oraz działalność pozazawodową niosą pomoc ludziom chorym i potrzebującym pomocy w kraju i za granicą. Osoby te wyróżniają się w środowisku wyjątkową aktywnością o charakterze prospołecznym i charytatywnym. Stanowią wzór, inspirują do działania, promują wartości etyczne oraz prezentują postawę godną naśladowania.

Patronem konkursu jest Kazimierz Hołoga, wywodzący się z Wielkopolski niezwykły lekarz z powołania, społecznik i filantrop, który w drugiej połowie XX wieku realizował i wcielał w życie ideały lekarza, bez reszty oddanego pacjentom.

Nabór kandydatów do I edycji Konkursu w roku 2017 potrwa od 16 lutego do 31 marca 2017 roku.

Uchwałę ZWW, wzór karty zgłoszeniowej oraz logo konkursu można pobrać ze strony www.umww.pl z zakładki:

start >> Urząd >> Departamanety >> Departament zdrowia >> Dokumenty do pobrania

http://www.umww.pl/departamenty_departament-zdrowia_zdrowie-dokumenty-do-pobrania

 

Wypełnioną Kartę Zgłoszenia należy przesłać pocztą elektroniczną na adres: zdrowie@umww.pl  faksem (+48 61 62 66 351) lub pocztą: Departament Zdrowia, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, al. Niepodległości 34, 61 - 714 Poznań.

RODO klauzula informacyjna
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.